Bulwary pełne wiary

W ramach przygotowań do Finału Festiwalu Wiary w niedzielne popołudnie została zorganizowana mała akcja ewangelizacyjna zorganizowana przez zakochanych w Jezusie katolików z różnych,
rzeszowskich wspólnot.

Spotkaliśmy się na bulwarach, żeby tam wielbić Boga w trochę niecodzienny sposób, by móc wyjść do ludzi, pokazać im naszą normalność. Nie zabrakło tańców, w które zaangażowali się osoby świeckie jak i księża. Można było porozmawiać z księżmi, wylać im swoje żale do Kościoła czy po prostu się wyspowiadać, zapytać ich o trapiące człowieka sprawy. Wciąż ogromne wrażenie robi ksiądz Łukasz na swoich rolkach, który często jeździ na rolkach z osobami świeckimi, szerząc zdrowy tryb życia i zwyczajnie poświęcając im swój czas na chwałę Panu.

Spotkanie jednak głównie było oparte na Słowie Bożym, świadectwach zwykłych ludzi, którzy swoją codzienność z radością poświęcają Bogu. Nasza malarka Justyna Skoczyłaś zaprezentowała nam swój warsztat plastyczny i prace, które głównie przedstawiają wizerunki Matki Bożej.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, gdzie „u Świętej Estery” mogły wykonać własnoręcznie, naturalne kule do kąpieli. Mogły też zamienić się w któregoś ze Świętych w kąciku „Pomaluj się na Świętego”. Najmłodsi mogli również pochwalić się swoją wiedza o Biblii, za co zostali nagrodzeni książkami od pani Lidii Miś. Można było też dosłownie zapalić się Duchem Świętym w eksperymencie, który był nie lada wyzwaniem.

Dziękujemy wszystkim bez których ten dzień nie mógłby dojść do skutku! Dziękujemy „przypadkowym” przechodniom, wszystkim włączonym w to dzieło. Dzięki!!!